Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-04-24 11:32:52

İzmirliler Aşık Veysel’deki Uçurtma Şenliği’nde buluştu

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’nin eşi Beste Eşki ve kızı Asya Tuna ile birlikte katıldığı kortej yürüyüşüyle başlayan Uçurtma Şenliği sadece Bornovalıları değil İzmir’in dört bir yanından gelen binlerce vatandaşı Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda buluşturdu.

Şenlik kapsamında çocuklara uçurtma dağıtıldı, macun ve pamuk şeker gibi nostaljik ve eğlenceli yiyecekler ikram edildi. Palyaçoların minikleri eğlendirdiği alanda yüz boyama etkinlikleri de yapıldı. Atölyeler kuruldu, basket, penaltı ve dart yarışmaları düzenlendi.

Şenlik alanında vatandaşlara seslenen Başkan Ömer Eşki, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bugün Ata'mızın meclisimizin kuruluşuyla beraber çocuklarımıza armağan ettiği çok güzel bir bayram. Biz de bu  bayramı daha güzel bir hale getirelim istedik. Dünyada en güzel şey çocukların yüzlerinin hep gülmesi. Ne yazık ki başta Filistin olmak üzere etrafımızda çok kötü şeyler yaşanıyor ama ülkemiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadeleyle yüzyıldır bir huzur adası. Bu anlamda bizlere bu güzel ülkeyi hediye eden Büyük Atatürk’ü, şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 ispartahaberler.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.